top of page

Oddali cześć Bolesławowi Chrobremu. Dzień Patrona 2022

Dzień Patrona Szkoły – 13. edycja obchodów!


Początek czerwca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach stał pod znakiem mocy i dobrej zabawy. Młodzież świętowała wyjątkowe chwile w kalendarzu szkolnym – Dzień Patrona Szkoły. Msza, apel, wyróżnienia, konkursy, szkolna edycja ,,Mam talent”, poczęstunek, zawody sportowe i wielu zaproszonych gości. Tak prezentowały się i przebiegały tegoroczne obchody.


Dzień Patrona w gryfickim „Chrobrym” obchodzony jest od 2008 roku. Uczniowie oraz grono pedagogicznie oddali cześć Bolesławowi Chrobremu, I królowi Polski oraz upamiętnili brutalnie zamordowaną rok temu uczennicę szkoły – Magdę. Obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach. Ksiądz Dziekan Proboszcz kan. dr Kazimierz Półtorak podziękował młodzieży za świadectwo wiary i skierował słowa uznania do Dyrektora i nauczycieli szkoły, którzy codzienną i niezłomną pracą wychowują i edukują kwiat polskiej młodzieży.
Po Mszy św. uczniowie przeszli barwnym korowodem ulicami Gryfic na dziedziniec szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel (zapoczątkowany występem Zespołu Tańca Ludowego w Gryficach). Następnie uczczono minutą ciszy zamordowaną uczennicę gryfickiego liceum.


– Dzień Patrona to święto całej społeczności „Chrobrego”, rodziny „Chrobrego”. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali się na tę uroczystość. Niewątpliwie jesteście częścią tej społeczności, dziękuję za to, że się z nią utożsamiacie. Dziękuję waszym wychowawcom, nauczycielom za ogromne zaangażowanie. Mam nadzieję, że ten dzień będzie bardzo udany. Niebo nam sprzyja, humory również. Życzę wam przepięknej zabawy. Dzisiaj jest dzień bez klasówek, odpytywania, bez sprawdzianów, bez szkolnego stresu. Niech ten dzień wypełnią piękne wspominania, które zostaną z nami na długie lata – powiedziała Dyrektor szkoły, Pani Jolanta Folwarska. Głos zabrał również Przewodniczący Samorządu Szkolnego, któremu Dyrektor przekazał symbolicznie klucze do szkoły: – Gwarantuję dobrze zarządzać społecznością uczniowską. W tym dniu bawmy się i weselmy, ponieważ jest to nasze wspólne święto – powiedział Ernest Janek.
Po inscenizacji zjazdu gnieźnieńskiego przyszedł czas na prezentacje klas. Nie mogło zabraknąć szkolnej edycji ,,Mam talent”. Młodzież zaprezentowała szeroki wachlarz swoich talentów: młodzież śpiewała, grała na instrumentach oraz recytowała wiersze. W trakcie pokazu talentów trwał matematyczny konkurs ,,Saper”. Gdy uczniowie skończyli przedstawiać swoje talenty, obchody Dnia Patrona przeniosły się na orlik, gdzie uczniowie wspólnie zatańczyli belgijkę. Następnie przyszedł czas na rywalizację klas w przeciąganiu liny. Ta konkurencja wywołała najwięcej emocji! W finałowej rundzie zmierzyły się klasy III d oraz I b. Starsi koledzy i koleżanki pokonali reprezentantów III d, tym samym obronili tytuł z poprzedniego roku. Na zakończenie potyczek sportowych klasy miały okazję stoczyć pojedynek na balony wypełnione wodą. Atmosferę dobrej zabawy pełnej atrakcji i niespodzianek dopełniły kulinaria – wyśmienite jadło i orzeźwiający napitek.


Maciej Szczęsny, Mariusz Rakoski


Zobacz galerię oraz materiały filmowe na Fb szkoły

Comments


 Ostatnie posty              
bottom of page